Ekovata

Ekovata tai ekologiška, nekenksminga aplinkai termoizoliacinė medžiaga, kuri yra pagaminta iš celiuliozės plaušo, pridedant naturalių druskų. Druskos į ekovatą dedamos kaip atiseptikas, šie boro junginiai apsaugo pastato konstrukciją nuo puvimo, grybelio susidarymo, graužikų, vabzdžių todėl naudojant ekovatą, nereikės jaudintis dėl graužikų ar vabalų jūsų namo ar pastato konstruktyve.

Ekowool atsparumas ugniai. Ekovata - nedegi medžiaga, kuri apsaugo pastato konstrukcijas ir neleidžia ugniai plėstis. Gamybos metu celiuliozės pluoštas specialiai papildomas naturaliomis druskomis, tai neleidžia ekovatai pradėti degti ir stabdo ugnies plitimą.  

Geras garso izoliatorius. Šiais laikais, kai žmonės patiria daug streso, yra labai svarbu atsipalaiduoti ir būti netrugdomam triukšmo. Ecovata pasižymi puikiomis garso slopinimo savybėmis. EKOWOOL 15 mm storis mažina triukšmą 9 dB.


Naudojant ekovatą, nebūtina naudoti drėgmę izoliuojančių plėvelių, nes keičiantis santykinei oro drėgmei, drėgmė, patenkanti ant ekovatos viršutinio sluoksnio, sulipina jos plaušelius ir sudaro ploną plėvelę, kuri užkerta kelią drėgmės patekimui į ekovatos vidų. Kadangi tai natūralus drėgmės reguliavimas, EKOWOOL saugo pvz. medienos konstrukcijos aplink, nuo pūvimo ir pelėsio. Tai daro namų eksploatacijos ilgesnę.

 

Ekovata gali būtų diegiama tiek sausu, tiek “šlapiu” būdų. EKOWOOL gali būti tolygiai paskirstyta net siaurose ir sunkiai prieinamose vietose  tarp statybinių konstrukcijų (pvz.: šalia vamzdžių ir laidų). Po džiovinimo EKOWOOL sukuria tankų vientisą sluoksnį, todėl užkerta kelią galimai paviršiaus deformacijai bei slopina triukšmą, sukeltą vandentiekio, drenažo ar kitų sanitarinių mazgų..

 

Ekonomiškumo tikslu, EKOWOOL yra viena iš palankiausių šilumos izoliacijos metodų, kadangi nelieka nepanaudotų likučių.

 

 

 

EKOWOOL šilumos izoliacija ir mineralinės vatos pluoštinė kapiliarų struktūra

 

           

EKOWOOL pluoštas            Mineralinės vatos pluoštas

 

Celiuliozės pluoštas atrodo kaip plonas vamzdelis. Kai drėgmė patenka, celiuliozės pluoštas sugeria ją į save, tačiau tarp pluošto - erdvėje lieka sausuma. Po džiovinimo ekovata nepraranda savo savybių. Tai įmanoma dėka celiuliozės pluošto kapiliarų struktūros (plonas vamzdelis).

Lyginant su neorganine izoliacija (mineralinė vata) drėgmė nesijungia su izoliacine medžiaga, bet kondensatas virsta vandeniu, kuris ir užpildo tarpus tarpų pluoštų. Naudojant tokio tipo medžiagą, minėtas  vanduo gali užšalti arba pradėti tėkėti ant kitų statybinių konstrukcijų, taip prisidedant prie jų savybių pablogėjimo.